4 cviky a rady jak zhubnout do plavek

 

jak efektivně zhubnout

Blíží se nám léto a jako každý rok je nejvyšší čas začít řešit svoji formu a to, jak budeme vypadat v plavkách někde na pláži nebo koupališti. Představa, že se poprvé svlékneme do plavek a z pod trička se vyhrne neforemný balík tuku straší pomalu každého. Proto je nejvyšší čas TO začít řešit. Přečtěte si pár rad jak zhubnout do plavek a zkuste si i cviky, které by Vám k tomu měli pomoct.

 1. Začněte co nejdříve

Samozřejmě, nejlepší je začít myslet na to, že se vlastně blíží léto už na počátku zimy. Jelikož naše tělo je nastaveno tak, že přes zimu si uchovává větší zásoby tuku, je dobré dodržovat ty správné stravovací návyky a vyhnout se tak zbytečnému ukládání tuků. Pokud už Vás ale tlačí čas a přes zimu jste se rozhodně nehlídali, budete to mít sice o něco těžší, ale také to určitě dokážete. Budete jen muset přidat více pohybu, omezit se v přejídání a přidat na zdravé stravě.

2. Mějte motivaci

I když tento bod se zdá samozřejmostí, není tomu tak. Kolikrát se stane, že si řeknete, že jedna tyčinka Vám nic neudělá. Další den si vlastně řeknete to stejné a než se nadějete, je léto. Proto je dobré mít na paměti svůj cíl. Nejlépe ho mít stále na očích. Například pozadí na mobilu, které Vám připomene proč vlastně hubnete a pro co to děláte. Nebo z vlastní zkušenosti doporučuji mít v pokoji nástěnku kam si připíchnete své cíle. Je dokázáno, že lidé, kteří mají takové nástěnky, své cíle dosahují mnohem častěji. A to jenom proto, že je mají stále na očích.

 3. Zapomeňte na alkohol

Jakmile se jednou pustíte do práce a začnete hubnout, není nic horšího než si poté dopřávat alkohol. Nejen že obsahuje velké množství kalorií, ale také Vám způsobuje choutky na slané a sladké. A to je to poslední co při hubnutí potřebujete. Takže pokud chcete zhubnout do plavek, zapomeňte na alkohol.

jak zhubnout do plavek

4. Pohyb, pohyb, pohyb

Stále stejná písnička. Chcete zhubnout do plavek bez pohybu? Zapomeňte na to. Prostě to nejde. Bez pohybu Vaše postava nebude nikdy vypadat krásně. Možná můžete držet hladovky a shodit nějaké kilo. To se ovšem poté podepíše na Vašem zdraví a navíc ten známý jojo efekt. Takže pamatujte na to, že pokud chcete zhubnout do plavek, musíte cvičit. A nejlépe pravidelně, alespoň 3x týdně a minimálně 30 minut. Dělejte cokoliv. Rotoped, běh, chůze, inline bruslení. Je to jen na Vás.Čtyři cviky pro krásnou postavu do plavek,

které si můžete cvičit doma

  • Dřepy – klasické dřepy. Postačí, pokud jich denně uděláte zpočátku třeba 30. Postupně můžete přidávat opakování, nebo si je ztížit tak, že si do rukou vezmete například činky.
  • Skoky přes švihadlo – další z cviků, co můžete klidně dělat doma. Opět ze začátku stačí půl minuty a tři opakování. Poté si postupně přidávejte.
  • Výpady – výchozí pozice je stejná jako u dřepů, ale místo abyste šli rovnou do dřepu, vykročte jednou nohou vpřed a teprve pak klesejte do dřepu, dokud nebudete mít stehno přední nohy rovnoběžné se zemí. Tento cvik Vám krásně pomůže vytvarovat zadeček a stehna.
  • Výdrž v kliku – tento cvik Vám krásně zpevní celé Vaše tělo. Výchozí poloha je stejná jako při kliku, pouze místo na dlaních se položíte na předloktí. V této poloze vydržte co to dá. Zpočátku bude opět postačovat 30 sekund, ale postupně si samozřejmě přidávejte.

stabilizační cvičení

66 Comments

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *