Několik rad jak zhubnout a změnit své stravovací návyky I.

 

jak_zhubnout_banan

Dnes Vám zde nabídneme několik tipů jak zhubnout, změnit svoje návyky a cítit se lépe.  Nemusíte si ihned osvojit všechny, stačí pokud si jich vyberete pár. Postupem času si třeba přivyknete i na ostatní rady. Není to ve své podstatě nic světoborného. Jsou to jednoduché rady, které by každý, kdo chce zhubnout nebo se cítit lépe, měl znát.  

Zde jsou:

1. Hýbejte se

To by měl být stavební kámen pro každého, kdo chce nějaké to kilo shodit. Nemusíte rovnou běhat maraton, stačí když si každý den uděláte menší procházku. Tu můžete postupně prodlužovat podle toho, jak se budete cítit. Postupem času si můžete popoběhnout a zlepšovat si tak svoji fyzičku a zároveň spalovat. A pamatujte, každý krok se počítá!

2. Omezte sladkosti

Sladkosti jsou mor. Každý to zná. Během dne Vás přepadne nezkrotná touha po čokoládě a potom si to celý den vyčítáte. Rada pro překonání touhy je jednoduchá. Zkuste nahradit sladkosti třeba ovocem, nebo zeleninou. Mějte je vždy při ruce a když Vás přepadne chuť na sladké, kousněte si třeba do mrkve. Při nejhorším existují i sladkosti, po kterých zase takové výčitky mít nemusíte. Myslím tím například ovocné müsli tyčinky.

3. Pijte vodu

Ví to asi každý, že by se denně mělo vypít okolo 3 litrů vody denně. Přesněji pro ženy 30 a pro muže 40ml na každé 1 kg váhy. Vyhněte se slazeným limonádám. Opravdu nejlepší je pít čistou neslazenou vodu. Zvykněte si před každým jídlem vypít alespoň skleničku vody. Pomůže Vám to cítit se dříve najedeni. Naopak po jídle se doporučuje vypít maximálně 2dl. Skleničku vody si dopřejte i hned ráno na lačno a těsně před spaním.

4. Nejezte na noc

Proto, aby jste neměli hlad v noci, je dobré nepodcenit hned ráno snídani. Snídaně je základ dne a proto by neměla být omezena, nebo dokonce vynechána. Během dne se doporučuje jíst každé 2 až 3 hodiny malé porce. Pokud se najíte na noc, pocítíte hned ráno hlad znovu. Naopak, pokud večer jíst nebudete, ráno takový hlad mít nebudete.

5. Chystejte si svačiny

Většina lidí během dne nemá tolik času na to, aby si odběhli do obchodu pro nějakou menší svačinku. Proto není od věci si vždy doma připravit na následující den menší zdravou svačinku. Nejen, že si můžete být jistí tím, co jste právě snědli, ale ušetříte čas a peníze za nějaký fast food. Taková krabička s ovocem nebo zeleninou se během dne určitě hodí.

To by bylo prvních pět rad pro to, jak začít hubnout a měnit své stravovací návyky. V dalším článku Vám přineseme dalších pět rad. Mezitím si zkuste tyto rady osvojit a dodržovat. Uvidíte, že se budete cítit líp.

2 Comments

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *