Zázračná chůze

 

Chcete začít sportovat a hubnout, ale rovnou běhat se Vám nechce nebo se na to necítíte? Co takhle chůze? Patří k nejpřirozenějším pohybům člověka a navíc člověk, který se zajímá o to jak zhubnout ví, že se při ní krásně hubne. Americká studie potvrdila, že lidé, kteří strávili chozením nejméně 4 hodiny týdně, zaznamenali při hubnutí až o 44 % větší úspěšnost než ostatní. Za jednu hodinu totiž vydáte cca 170–300 kcal (20g čokolády má cca 110kcal).Začněte s chůzí

Jak už bylo uvedeno, chůze je nepřirozenějším pohybem člověka. A proto pokud začnete s chůzí hned zítra, je větší pravděpodobnost, že u ní vydržíte mnohem déle, než kdyby jste například začali chodit do posilovny nebo běhat. Chůze navíc pomáhá v mnoha ohledech. Prospívá srdci, snižuje hladinu cholesterolu a v neposlední ředě napomáhá procesu hubnutí. A o to přece jde. Navíc k chůzi nepotřebujete v podstatě nic. Možná jen pohodlné boty, aby Vás třeba nebolela záda a můžete začít. Stačí prostě vyrazit, ani cestu si nemusíte plánovat. Prostě jděte a nezastavujte. Z počátku nemusíte nikam spěchat, začněte pomalu a až se budete cítit že můžete přidat, tak přidejte. Když se budete blížit ke konci „procházky“, tak zase zpomalte a vydýchejte se. Ideální doba takové svižnější procházky by měla být okolo 40 až 60 minut. Naše tělo totiž začíná spalovat tuky cca po 20 minutách svižnějšího pohybu.

Počítá se každý krok

A když už do svého programu nemůžete zařadit hodinovou procházku, zkuste si najít alespoň kratší alternativy. Například místo telefonu do vedlejší kanceláře hezky vstaňte a dojděte se zeptat osobně, místo výtahu použijte schody nebo třeba při ranní cestě do práce vystupte o dvě zastávky dříve a zbytek dojděte pěšky.

Možností je daleko více

Pokud Vás chůze pohltí, jako už pohltila mnoho lidí před Vámi, určitě se budete zajímat o různá zpestření. Jedním z nich může být třeba stále populárnější nordic walking. Můžete také použít mobilní aplikace pro měření ušlých kilometrů, vyzvat na duel své přátelé a soutěžit o to, kdo ujde víc kilometrů. Možností je mnoho, proto se nebojte začít.

 

 

 

4 Comments

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *