Několik rad jak zhubnout a změnit své stravovací návyky II.

 

V dnešním díle budeme pokračovat dalšími tipy jak zhubnout a změnit své stravovací návyky. V minulém díle jsme Vám předložili pět rad, dnes přidáme dalších pět. A můžeme ihned začít.

6. Jezte více zeleniny

Zeleniny není nikdy dost a pokud to myslíte s hubnutím vážně, neměla by ve vašem jídelníčku zelenina chybět v žádném případě. Přednost dejte samozřejmě zelenině v syrové formě. Při delší tepelné úpravě se ztrácí vitamíny. A ty by Vám neměli chybět.

7. Naučte se jíst menší porce

Zkuste si k obědu místo 8 knedlíků dát třeba 4. Místo jednoho sáčku rýže půlku. Prostě zkuste si svoje porce zmenšit. Nemusíte hned na půlku, postupujte pomalu. A uvidíte jak Vám hubnutí půjde hned lépe.

8. Vyhýbejte se alkoholu

V alkoholu je velké množství cukru, který hubnutí rozhodně neprospívá, naopak. Ale to určitě víte. Samozřejmě jedno pivo, nebo sklenička vína Vám neublíží. Ale takové víkendové nezřízené alkoholové radovánky Vám ráno určitě radost neudělají. Pokud ale máte po večerním sportování chuť na pivo, věřte, že není nic lepšího než si dát nějaké to ovocné pivo. Pomáhá k dobré regeneraci a ještě přijde vhod.

9. Soustřeďte se na jídlo

Obědváte nejraději u televize? A potom trpíte, protože se přejíte? Zkuste při jídle vypnout a soustřeďte se na své tělo. Mnohem lépe poté poznáte, kdy Vám vaše tělo říká, že už má dost. Zabráníte tím přejídání a bude se Vám lépe hubnout.

10. Odměňujte se

Povedlo se Vám za minulý měsíc zhubnout pár kilo? Nebo jste uběhli o několik kilometrů více než minulý týden? Odměňte se. Kupte si něco hezkého na sebe, knížku nebo prostě něco, co Vám udělá radost. Když si stanovíte nějaký cíl, rovnou si stanovte i odměnu, kterou získáte se splněním cíle. A uvidíte, jak se budete hned více snažit.

 

To by bylo dalších pět rad jak změnit svůj životní styl a tím i zhubnout nějaké to kilo. Samozřejmě přineseme i další díl, ale zkuste si během té doby osvojit i další z rad, které jste se tu dočetli. Myslím, že byste měli začít s radou č. 10, ta by nikomu neměla dělat problémy. A potom zkuste přidat i další. Máte i nějaké další rady nebo zkušenosti? Podělte se o ně v diskuzi pod článkem.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *