Hubnutí břicha – jak na to?

 

Každý kdo chce hubnout, chce většinou začínat od břicha. To proto, že velké břicho je většinou prvním znakem narůstající nadváhy. Každý si toho všimne. Velké břicho ale nemusí být jen znakem nadváhy, může mít hned několik důvodů. Například špatné držení těla nebo zadržovaná voda. Takže pokud se při hubnutí zaměříte na břicho a výsledky se pořád nebudou dostavovat, může být problém i někde jinde.

Hubnutí břicha? Nejprve se zbavte tuku

Samotné břišní svalstvo má každý. Ať už méně či více ochablé, ale je tam. Bohužel je někdy pokryto tukovou vrstvou, která nám brání předvést své břišní svalstvo v plné parádě. Takže první co musíme udělat je, že se té vrstvy zbavíme. Bohužel Vám zde nepovím zaručené recepty, jak zhubnout břicho bez pohybu. Bez něho to prostě nejde a nejde tak zhubnout nic. Takže pro zhubnutí břicha, resp. zbavení se tuku je nejlepší samozřejmě fyzická aktivita. A pro spalování tuku aktivita aerobní. To může být již zmiňovaná chůze, běh, plavání nebo třeba spinning. Aerobní aktivitou se rozumí pohyb v delším časovém úseku (alespoň 35 min. a 3x týdně) a na 60% své maximální tepové frekvence. To, že budete takto fyzicky aktivní se určitě brzy projeví úbytkem tuku. Měli byste to ale samozřejmě podpořit zdravým jídelníčkem. Dodržovat známé věci, jako jíst v menších porcích a častěji, dodržovat pitný režim, omezit sladké a především nejíst v nočních hodinách.

Vyrýsování břišních svalů

Zároveň během procesu hubnutí břicha můžete zařadit i posilovací cviky na břicho k jeho vyrýsování. Cvičit byste měli také alespoň 3x týdně. Úplně nejlepší je spojit posilování břišního svalstva s aerobní aktivitou. V tom, zda je lepší posilovat před nebo po aerobní aktivitě se vedou spory. Většinou to asi závisí na Vás. Já osobně si myslím, že je lepší nejprve zařadit posilování a až poté aerobní aktivitu.

Pokud budete všechny uvedené pokyny dodržovat, měl by se požadovaný efekt plochého a hezčího břicha dostavit. Nemusí to být hned, ale uvidíte, že se budete cítit lépe.

 

2 Comments

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *