Znáte CrossFit?

 

CrossFit je trénink, který kombinuje gymnastiku, rychlost a silový trénink. Jde v podstatě o cviky s vlastní váhou těla v kombinaci s aerobním cvičením. Pokud chcete zpevnit svoje tělo, vyrýsovat si postavu a zlepšit fyzičku, je CrossFit pro Vás.

CrossFit vs. posilovna

Rozdíl mezi posilovnou a CrossFit je ve způsobu cvičení. Zatím co v posilovně se jedou cviky zaměřené na konkrétní svalové skupiny, CrossFit je zacílen na kondiční trénink, neboli cviky posilující celkovou fyzickou zdatnost. Při cvičení v posilovně se vlastně cvičí na různých stanovištích a po každém cvičení následuje pauza. Zatímco při CrossFit se cvičí na čas a v jednom kuse. Ještě jeden rozdíl je mezi posilovnou a CrossFit a o ten, že pro CrossFit není potřeba žádné speciální vybavení. Jelikož se dělají cviky  s váhou vlastního těla, jako jsou kliky, angličáky, sedy lehy, ale hodně se používají i činky, medicimbály nebo třeba švihadlo.

Hodina CrossFit probíhá tak, že se v danou hodinu sejde skupinka lidí, kteří mají dané cviky, které budou provádět a v podstatě jde o to kdo má nejlepší čas. Nesmí to být ale na úkor kvality provedení cviků.

Jak začít s CrossFit?

To je určitě to nejtěžší. Můžete si myslet jak jste trénovaný, že máte dobrou kondici, ale první CrossFit trénink Vám dá určitě zabrat. Dodržovat techniku a ještě mít co nejlepší čas není sranda ani pro trénované jedince. S dalšími a dalšími lekcemi se postupně nabalují další složitější a náročnější cviky. Cviky pro muže a ženy jsou vesměs stejné, lišit s můžou jen zátěží.

Tady se podívejte na video:

 

Pokud chcete začít s CrossFit, zkuste se poohlédnout po Vašem okolí. Existují komunity nadšenců, kteří Vám určitě rádi pomohou se začátky a poradí co a jak.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *