Jak se zbavit se jarní únavy?

 

Jaro je tu a to tak že se vším všudy. Časté změny počasí v nás vyvolávají pocit únavy a my bychom kolikrát nejradši proleželi celý den v posteli. Ne každý si to ale může dovolit. Proto si zde uvedeme pár tipů, které by Vám měli zpříjemnit den a poradí Vám jak se zbavit jarní únavy.

Ovládněte svůj čas

Kupí se Vám na stole práce, doma Vám padá domácnost na hlavu a partner si stěžuje že na něj nemáte čas. A přitom neustále nestíháte. Tak to by Vám mohla pomoc technika POMODORO. Ta je založena na znalosti toho, že lidský mozek se dokáže soustředit nejefektivněji pouze 25 minut. Proto si zkuste nastavit minutku na 25 minut a pusťte se do akce. Jakmile čas vyprší, dejte si pauzu, projděte se, dejte si něco dobrého a poté znova. Uvidíte, že Vám práce půjde rychleji od ruky a všichni budou šťastnější.

Relaxujte

Všude okolo nás je hluk. A je dokázáno, že ačkoli se hluk snažíme nevnímat, tak nás zatěžuje. A to jak psychicky tak i fyzicky. Proto zkuste najít nějaké tiché místo ve Vašem okolí a jednou za čas se tam odeberte relaxovat. Srovnáte si myšlenky a duševně si odpočnete.

Usmívejte se

Ačkoliv bude situace kritická, alespoň náznak úsměvu Vás uklidní, uvolní a stresovou situaci budete snášet mnohem lépe.

zbavte se jarní únavy

Cvičte, hýbejte se

I když nechcete zhubnout, fyzická aktivita Vás dokáže krásně uvolnit, změníte směr svých myšlenek a budete hned pozitivně naladěni. Zkuste si zacvičit alespoň 3x týdně. Nemusíte se ničit hodinu, stačí 30 minut a uvidíte, že se budete cítit lépe.

Zpříjemněte si práci

Není to určitě lehké, ale zkuste na svoji práci nahlížet z té lepší stránky. Neříkejte, že máte samé debilní kolegy, ale řekněte, že máte několik fajn kolegů. Váš šéf není magor, jen máte jiné názory na věc. Musíte cestovat přes celou republiku, ale zase poznáte nové lidi a nová místa. Využívejte Váš pracovní čas tak, aby jste si ho užívali a nekažte si ho negativními myšlenkami. Vždyť v práci strávíme všichni většinu svého času na zemi.

Plánujte efektivně

Náš mozek je nastaven tak, že nejefektivněji budete individuálně pracovat okolo 11 dopoledne. Naopak, pokud potřebujete jednat s lidmi, nejlepší čas je v polovině odpoledne. Proto berte svůj mozek na zřetel a při plánování svého dne berte v potaz i Vaší mozkovou aktivitu. 

Pozor na zdraví

Únava může být také varovným signálem vašeho organismu a příznakem mnoha zákeřných nemocí. Které to mohou být najdete v tomto článku o únavě.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *