Jak cvičit a hubnout efektivněji

 

Young man runningUž jste se rozhodli, že začnete s pohybem, ale nevíte jak často a jak dlouho cvičit pro dosažení opravdu efektivního zhubnutí?

Cvičte podle svých možností

Samozřejmě že cvičit byste měli hlavně podle svých časových možností. Nejlépe každý den, ale pokud budete cvičit 3x týdně, tak to bude plně dostačující. Pokud se ani do tohoto limitu nevejdete, nevadí. I kdyby to mělo být jednou týdně. Pamatujte, že jakýkoliv pohyb Vašemu tělu prospívá a uvidíte, že s pohybem budete hubnout efektivněji. Jak je popisováno i v článku o tom, jak se donutit začít, nejlepší je, pokud si svoje cvičení naplánujete vždy na týden dopředu a někam si to zapíšete. Alespoň tak budete mít na očích Váš úkol a nebudete svoje cvičení posouvat až na něj nakonec nedojde.

Zóna efektivního spalování tuku

Pokud nehodláte zvyšovat svůj sportovní výkon, ale rádi byste efektivně zhubli, Váše tepová frekvence by se měla pohybovat někde okolo 120 tepů. Na přesnější výpočet jste již určitě narazili. Z 220 odečtěte svůj věk a z výsledku vypočítejte 60-70%. To je tepová frekvence, ve které byste se měli pohybovat. Pokud se v ní budete držet, budete hubnout efektivněji.Jak dlouho?

Opět vycházíme z Vašich časových možností. Máte-li čas dvě hodiny a zvládnete cvičit po celou tuto dobu, tak to udělejte. Je dokázáno, že spalování tuků se v těle nastartuje po 20 minutách cvičení v aerobní tepové zóně. Takže ideální doba by měla být okolo tři čtvrtě hodiny. Ovšem pokud s cvičením začínáte a necítíte se na tak dlouhé cvičení, makejte co to dá. Hlavně se hned od začátku nesnažte lámat rekordy. Může Vám to jen přitížit. Bolavé svaly Vás mohou hodně rychle odradit od dalšího pohybu. A to přece nechcete.

2 Comments

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *