Cvičení břišních svalů

 

Mít pevné bříško samozřejmě něco stojí. Krásně pevné břišní svaly nejsou nikomu prostě dány od přírody. Pokud se chcete dokonale vytvarovaným bříškem pochlubit, musíte se snažit. Dobrou zprávou pro vás všechny je, že cvičení na břišní svaly není nic složitého, začít můžete vlastně ihned! POZOR – léto se blíží, takže právě nyní je čas začít. V tomto článku vám poradíme, jak nejlépe a nejefektivněji břišní svaly posilovat!

Cvičení břišních svalůPosilování břišních svalů zvládnete doma

Pro všechny, kdo chtějí s posilováním břišních svalů začít, je tu dobrá zpráva. Pokud se totiž pro cvičení rozhodnete, můžete začít v pohodě doma. Nemusíte tak  utrácet za často drahé vstupy do fitness center.

Budete potřebovat

Posilování břišních svalů není náročné ani z hlediska nákupu pomůcek. Je důležité mít hlavně podložku. Využít můžete speciální fitness podložky, ale stejně dobře poslouží i obyčejná karimatka, kterou koupíte i za méně než 100Kč. Pokud vytrváte, můžete si časem pořídit posilovací, polohovatelnou lavici. Tu je možné koupit i za cenu menší než 1 000Kč.

Jak cvičit?

Mezi nejefektivnější cviky na břicho stále patří klasické sedy lehy. Cvičit je můžete každý den, ovšem je nutné vše naplánovat. Začněte například se třemi sériemi po deseti cvicích. Rozhodně se nesnažte hned na začátku trhat rekordy. Tím byste si mohli jen uškodit. Nezapomínejte ani na cviky na šikmé břišní svaly. Dalším účinným cvikem jsou zkracovačky. Pokud chcete jejich účinek zvýšit. Dejte nohy vzhůru. Při cvičení je také nutné změnit jídelníček. Nejlepší je, sestavit si ihned na začátku zdravý jídelníček na týden. Zaměřte se na konzumaci ovoce a zeleniny, dodržujte pitný režim a vyhněte se konzumaci tučných jídel. Pokud začnete cvičit a budete pečliví, výsledky se projeví již po prvním měsíci pravidelného cvičení. Pamatujte na to, že čím déle budete cvičit, tím budou výsledky samozřejmě lepší!

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *